Jak radzić sobie z częstymi biegunkami?

Jak radzić sobie z częstymi biegunkami?

Symptomy takie jak biegunka, zgaga, czy wzdęcia zawsze świadczą o problemach z układem trawiennym. Ta pierwsza może stać się jednak niezwykle uporczywa i utrudnić życie, jeśli jest wynikiem stresu lub niewłaściwej diety. Jak radzić sobie w kryzysowej sytuacji i zatrzymać biegunkę?

 

Skąd bierze się biegunka?

Ten przykry symptom zwykle wynika z zatrucia pokarmowego. Wystarczy zjeść niedokładnie umyte jabłko, nadpsuty kawałek chleba i można spodziewać się luźnego stolca. Niekiedy wrażliwy układ pokarmowy nie jest sobie w stanie poradzić z posiłkiem zbyt pikantnym lub z mieszaniną różnych składników i reaguje właśnie w ten sposób. Niektórzy skarżą się na biegunki na skutek przyjmowanych leków, na przykład antybiotyków lub ze stresu. Silny stres i napięcie nerwowe rozregulowuje działanie układu pokarmowego, który wysyła nam niepokojące sygnały. Niestety, problemem nie jest tylko luźność stolca, ale też niepohamowane parcie, które może przytrafić się w każdej sytuacji. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby szybko i skutecznie biegunce zaradzić,

 

Węgiel aktywowany na biegunkę

W medycynie węgiel aktywowany stosuje się od wielu lat jako remedium na biegunkę. Często poszukujemy różnych medykamentów, a ten najprostszy można kupić w każdej aptece. Węgiel ma unikalne właściwości i doskonale absorbuje wszelkie toksyny z układu pokarmowego, który bardzo szybko jest w stanie wrócić do zdrowia. Węgiel aktywowany na biegunkę często zaleca się małym dzieciom. Jest niedrogi i bardzo skuteczny. Warto mieć go zawsze w domowej apteczce, aby móc zaradzić biegunce w oka mgnieniu.

W aptekach dostępne są również inne środki, których skutkiem ma być automatyczne zahamowanie biegunki. Warto wybrać taki, który odpowiada nam najbardziej i mieć go pod ręką, jeśli borykamy się z takim problemom.

 

Jak zapobiegać biegunkom?

Lekarze zalecają, aby przede wszystkim odżywiać się w sposób regularny, o w miarę stałych porach. Porcje nie powinny być za duże. Ważne jest to, co jadamy. Jeśli pojawiają się problemy z biegunkami, najlepiej wybierać produkty gotowane, ciepłe i lekkie. Na zaparcia bardzo dobrze działa gotowany biały ryż, jak również tarte jabłko, które poddane jest obróbce termicznej.

Warto również przyjmować probiotyki, a swoją dietę wzbogacić o kiszonki. Te pierwsze są konieczne podczas antybiotykoterapii. W szafce dobrze jest mieć węgiel aktywowany na biegunkę lub inny wybrany lek, aby móc w porę zareagować. Przewlekłe biegunki i inne dolegliwości powinny być zawsze konsultowane z lekarzem.

Inne z tej kategorii: