Dlaczego specjaliści rekomendują rezygnację z alkoholu?

Dlaczego specjaliści rekomendują rezygnację z alkoholu?

Mówi się, że wszystko dla ludzi, jednak alkohol powinien być ograniczony, albo nawet wykluczony z diety, gdyż wpływa negatywnie na szereg czynności życiowych oraz ogólne samopoczucie. Jakie jest stanowisko ekspertów w tej sprawie?

Stanowisko ekspertów w sprawie alkoholu

Dietetycy oraz lekarze mówią wprost, że już nawet bardzo mała ilość spożytego alkoholu wpływa bardzo negatywnie na zdrowie człowieka. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszystko zależy także od wypijanej dawki, gdyż okazjonalna lampka wina nie przyniesie żadnej szkody, a regularne spożywanie wódki już na pewno tak. Warto mieć na uwadze, że niewielkie porcje alkoholu dobrze oddziałują na układ sercowo-naczyniowy. Mowa przede wszystkim o sytuacji, kiedy raczymy się czerwonym winem, które zawiera spore dawki polifenoli. Mimo wszystko alkohol ma zdecydowanie więcej negatywnych cech niż pozytywnych.

Z napojów wysokoprocentowych należy zrezygnować, gdyż zwiększają szansę na wystąpienie nowotworów. Mowa przede wszystkim o nowotworze jamy ustnej, gardła, szyi oraz raku piersi, kiedy wziąć pod uwagę kobiety. Jest to związane z tym, że nie istnieje bezpieczna dla organizmu dawka alkoholu. Każde sięgnięcie po napoje tego typu wywołuje szkodę, która widoczna jest nie tylko na drugi dzień, ale odbije się negatywnie za kilka bądź kilkanaście lat. Na spożywaniu alkoholu bardzo cierpi wątroba, gdyż to właśnie ona umożliwia pozbywanie się napojów tego typu go z organizmu. Warto mieć na uwadze, że alkohol jest traktowany przez nią jak substancja trująca. Kiedy spożywane są duże ilości, wątroba z biegiem czasu staje się coraz bardziej niewydolna.

Napoje wysokoprocentowe wpływają negatywnie na zdrowie oraz samopoczucie, gdyż są bardzo kaloryczne. Oprócz kalorii, które ma sam alkohol należy także wspomnieć o sokach, syropach oraz przekąskach, które przeważnie idą w parze z trunkiem. Skutkiem tego istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo na wystąpienie otyłości, która z kolei może doprowadzić nawet do śmierci. Drinki czy spożyte lampki wina odbijają się także na wyglądzie. Pojawiają się wypryski na buzi, skóra jest zaczerwieniona oraz opuchnięta. Dochodzą do tego jeszcze problemy z zębami, gdyż ciemne napoje, ja chociażby wino czy alkohol wypijany z sokiem czy napojem typu cola negatywnie wpływają na wygląd szkliwa oraz ogólną kondycję zębów. Kiedy dochodzi do tego palenie papierosów mamy już obraz żółtych i zaniedbanych zębów, które prezentują się bardzo niekorzystnie. Po każdej kobiecie oraz mężczyźnie można poznać, że dzień wcześniej imprezowali i spożywali alkohol. Brzydki zapach z ust, brak energii oraz sięganie po kaloryczne jedzenie wpływa negatywnie na wygląd oraz samopoczucie. Jeśli więc spożywa się alkohol należy robić to jedynie od czasu do czasu i warto decydować się na słabsze trunki. Naukowcy mówią alkoholowi zdecydowanie „nie”, a Ty?

Inne z tej kategorii: