W jaki sposób spowalniamy metabolizm?

W jaki sposób spowalniamy metabolizm?

Chodzenie na siłownię, dieta oraz ogólne wyrzeczenia nie zawsze przynoszą rezultaty. Jest to związane z tym, że nieświadomie spowalniamy metabolizm, a jak wiadomo to on umożliwia osiąganie wymarzonych rezultatów. Przekonaj się jakie zmiany przyniosą znaczne rezultaty.

Niewielkie zmiany duże efekty

Organizm człowieka potrzebuje wody, gdyż stanowi ona jego największą część. Dostarczanie mu zbyt małych ilości płynów wpływa negatywnie na metabolizm oraz wiele innych funkcji życiowych. Wiąże się to z tym, że organizm dobrze nawodniony spala więcej kalorii w trakcie treningu niż ten, który wykazuje nawet niewielkie odwodnienie. Brak wody w organizmie wpływa negatywnie również na wydolność, która staje się coraz gorsza wraz z brakiem uzupełniania wody.

Ważne jest również, aby woda była zimna, albo przynajmniej letnia. Chodzi o to, że organizm wysila się, aby dostarczana woda miała temperaturę 36,6 stopnia, dlatego metabolizm znacznie przyspiesza w przypadku picia zimnych napojów. Ten prosty trik sprawdzi się lepiej niż picie ciepłej herbaty.

Braki witaminy D także spowalnia metabolizm, co sprawia, że walka z nadwagą czy otyłością przebiega zdecydowanie wolniej. Nie jest łatwo dostarczyć witaminę D wraz z pożywieniem, dlatego warto sięgać po suplementy diety, przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym.

Metabolizm zostaje pobudzany przez wysiłek fizyczny i to on w połączeniu z właściwą dietą umożliwia utratę zbędnych kilogramów. Jednakże, kiedy aktywność jest cały czas taka sama (mowa o cardio), nie ma możliwości na zbudowanie mięśni, które umożliwiają spalanie kalorii. Skuteczny trening polega na łączeniu wysiłku cardio z treningiem siłowym.

Metabolizm znacznie spada w sytuacji, kiedy wieczorem bądź w nocy sięga się po przekąski. W związku z tym dietetycy zalecają, aby pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem odbyła się 12godzinna przerwa. To wszystko w myśl lepszego zdrowia oraz samopoczucia.

Wiele osób wystrzega się kofeiny, gdyż wiele nieprawdziwych faktów z nią związanych ujrzało światło dzienne. Jednakże, jeśli pragniesz zwalczyć nadwagę, kofeina powinna zostać Twoim przyjacielem. Zanim człowiek uda się na trening powinien strzelić sobie espresso, które wyzwoli większą ilość energii oraz sprawi, ze metabolizm zdecydowanie przyspieszy.

Należy także pamiętać o śnie, gdyż jego niewystarczające ilości negatywnie wpływają na spalanie kalorii oraz metabolizm.

Inne z tej kategorii: