W jaki sposób dbać o zdrowie intymne?

W jaki sposób dbać o zdrowie intymne?

Okolice intymne kobiety są bardzo delikatne, dlatego należy się z nimi odpowiednio obchodzić. W ich przypadku zasada mniej znaczy lepiej jest jak najbardziej adekwatna. Co więc należy nosić oraz jakich środków używać?

Co należy na siebie wkładać?

Kobiecy organizm został stworzony w taki sposób, że higiena intymna odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż umożliwia zapobieganie infekcjom oraz chorobom. Różnorodne problemy zdrowotne są efektem bliskiej odległości cewki moczowej, pochwy oraz odbytu, dzięki czemu choroby i bakterie mają idealne warunki do rozmnażania się. Noszenie odpowiedniej bielizny jest więc bardzo istotne. W trakcie nabywania majtek należy zapoznać się z ich składem. Bawełniane modele są najlepsze, gdyż sztuczne materiały nie przepuszczają tak dobrze powietrza. Z kolei brak przepuszczalności sprawia, że temperatura zwiększa się, tak samo jak potliwość oraz wilgotność. To idealne warunki do rozwoju grzybów oraz bakterii, które powodują infekcje intymne. Miękkie majtki wykonane z bawełny nie drażnią skóry oraz śluzówki krocza, stąd nosi się je przyjemnie. Mocno wycięty krok także nie jest idealnym rozwiązaniem. Kiedy pasek majtek wcina się w pośladki istnieje zdecydowanie większa szansa na przeniesie się bakterii znajdujących się przy odbycie do pochwy czy cewki moczowej. Zamiast kolorowych modeli zdecydowanie lepiej sprawdzą się biele i szarości, czyli warto postawić na neutralność. Dlaczego? W kolorowych modelach farbowanie odbywa się przy pomocy barwników, które bardzo często powodują alergie.

Mycie także odgrywa bardzo istotne zadanie, a mianowicie chodzi o to, żeby myc się od przodu do tyłu. Należy to wykonywać tak samo jak podcieranie się po wizycie w toalecie. Wyrobienie dobrego nawyku sprawi, że szansa na występowanie regularnych infekcji zdecydowanie pomniejszy się. Do mycia nie należy używać kolorowych płynów, które dostępne są w licznych egzemplarzach w każdej drogerii oraz sklepie. Warto korzystać jedynie z wody oraz ewentualnie płynu do higieny intymnej, który zawiera odpowiednie pH. Równie dobrze sprawdzi się normalne mydło, które pod żadnym względem nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia narządów płciowych.

Aby zachować zdrowie intymne należy pamiętać o kilku czynnościach, które odbywają się zarówno przed, jak i po odbytym stosunku. Należy przede wszystkim oddać mocz, żeby pozbyć się bakterii nagromadzonych w cewce. Podmycie okolic intymnych to także dobre rozwiązanie, gdyż unika się w ten sposób zakażenia układu moczowego, które jest bolesne oraz bardzo dotkliwe w skutkach. Pod żadnym względem nie należy wypłukiwać pochwy, gdyż w taki sposób można pozbyć się naturalnej flory bakteryjnej. Flora ta odpowiada za zachowanie odpowiedniej kwasowości oraz pomniejsza możliwość zmagania się ze stanami zapalnymi.

Inne z tej kategorii: