Co na gardło warto zastosować przy przeziębieniu?

Co na gardło warto zastosować przy przeziębieniu?

Grypę czy przeziębienie można bez większego problemu złapać niemal przez cały rok zwłaszcza, jeżeli wykonuje się zawód związany z kontaktem z innymi ludźmi. Pierwszą oznaką tego, że w organizmie zaczyna się rozwijać infekcja, może być ból w gardle. Co na gardło zażyć, by przestało boleć jak najszybciej?

Kiedy można złapać infekcję?

Sezon na przeziębienia to przede wszystkim wiosna i jesień. Wówczas w ciągu dnia występują duże skoki temperatur i człowiek nie wie, jak ma się ubrać. Z samego rana jest bardzo zimno, w południe słońce zachęca do krótkiego rękawa, po to by za chwilę popołudnie znów zawiało nieprzyjemnych chłodem. Wystarczy chwila nieuwagi i przeziębienie gotowe. Równie niebezpieczna jest zima, zwłaszcza, gdy występuje chlapa i łatwo przemoczyć od śniegu buty. To od zmarzniętych nóg często zaczyna się przeziębienie. Co na gardło będzie dobre w takim przypadku?

Specyfiki na ból gardła dostępne w aptece

W aptekach nie brakuje środków farmaceutycznych zalecanych przy przeziębieniu na ból gardłą. Dostępne są zarówno pastylki do ssania, jak i syropy czy zawiesiny. Jeżeli ból gardła staje się uciążliwy, to należy wybrać się do lekarza, aby ten ustalił jego przyczynę. Czasem ból gardła może być oznaką zwykłego przeziębienia, jednak niekiedy może zwiastować bardziej poważną infekcję, jak na przykład anginę. Nie można go nigdy lekceważyć. Nawet zwykłe przeziębienie, jeżeli nie zostanie odpowiednio zaleczone, to może doprowadzić do bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych z problemami kardiologicznymi na czele. Wybierając w aptece specyfik na gardło, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on zalecany do spożycia przez dzieci, czy tylko przez osoby dorosłe. Za każdym razem warto przeczytać ulotkę, na której producent umieścił zalecenia odnośnie stosowania. Nawet zwyczajne pastylki na gardło można przedawkować, dlatego należy uważać przy ich stosowaniu.

Co na gardło - domowe sposoby walki z infekcją

Jeżeli gardło boli, a do lekarza są długie kolejki, to w pierwszej chwili można spróbować poradzić coś sprawdzonymi domowymi sposobami. Co na gardło można znaleźć w każdej kuchni? Od wielu lat medycyna ludowa ma swoje sposoby na walkę z bólem gardła. Doskonale sprawdzi się herbata z miodem i cytryną albo z sokiem malinowym, który dodatkowo ma właściwości rozgrzewające. Infekcje gardła można wyleczyć także przy pomocy czosnku (najlepiej spożywać go w plasterkach na świeżej pajdzie chleba posmarowanej masłem), a także przy pomocy domowego syropu z cebuli. To tylko niektóre pomysły na to, co na gardło będzie skuteczne przy przeziębieniu.

Inne z tej kategorii: