Zalety stosowania wkładek ortopedycznych

Zalety stosowania wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne znajdują zastosowanie w naprawdę wielu stanach chorobowych. Mogą one pełnić dwie funkcję - podporową bądź też korekcyjną. Wkładki ortopedyczne pomagają skutecznie pozbyć się wielu schorzeń związanych ze stopami. W przypadku dzieci i młodzieży wskazaniem do zastosowania takich wkładek przede wszystkim są:

- płaskie stopy
- stopy płasko-koślawe
- zapalenie wyrostka piętowego
- zrosty stępu
- dolegliwości obejmujące przedni przedział kolana
- haluksy.

W przypadku osób dorosłych sprawa przedstawia się nieco inaczej. Takim osobom zaleca się stosowanie wkładek ortopedycznych, gdy występuje:

- pronacja stabilna
- zapalenie rozcięgna stopy
- bóle w śródstopiu
- poważne deformacje stopy
- Nerwiak Mortona
- Halux
- bóle dokuczające w okolicach lędźwi kręgosłupa
- zapalenie kaletki
- chondromalacja
- zaburzenia trakcji rzepki
- nierówność kończyn
- koślawość kolan
- nierówność kończyn
- przeciążenie piszczelowe tylne
- zapalenie ścięgna Achillesa
- cukrzycowa deformacja stopy.

Stosowanie wkładek ortopedycznych ma wiele zalet, zarówno dla młodszych jak i tych starszych ich użytkowników. Takie wkładki bardzo skutecznie zapewniają optymalny rozkład nacisków na podłoże, przytrzymując tym samym idealnie wysklepienie stopy, zapobiegając dalszemu pogłębieniu się deformacji. Dzięki znajdującym się w obuwiu ortopedycznym wkładkom, stopa doskonale jest zabezpieczona przed ruchami do wewnątrz, na zewnątrz i przed skrętami. Przy takim zabezpieczeniu nasza stopa prowadzona dokładnie w osi ruchu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiejś niepotrzebnej kontuzji. Ortopedyczne wkładki charakteryzują się dość dużą sprężystością, co również nie pozostaje obojętne dla kondycji stóp. Dzięki tej właściwości stopa chroniona jest przed szkodliwymi dla niej wstrząsami. To chroni nie tylko stopy, ale również kręgosłup oraz ścięgna Achillesa. Jeśli jest taka potrzeba, powinniśmy udać się do dobrego sklepu aby zakupić takie wkładki. Nie należy się ich bać. Stopa przez nie się nie poci, a poza tym są niezwykle higieniczne oraz łatwe w czyszczeniu.

Inne z tej kategorii: