Dieta dla pięknych zębów – co warto do niej włączyć?

Dieta dla pięknych zębów – co warto do niej włączyć?

Wiadomo, że nasza dieta ma ogromny wpływ i na nasze samopoczucie, i na nasz wygląd. Po jakie produkty powinniśmy sięgać w chwili, gdy naszym głównym marzeniem staje się piękny i zdrowy uśmiech? Oto kilka porad dla tych, którzy chcą mieć piękne zęby dzięki odpowiedniej diecie.

Dieta na piękne i zdrowe zęby to nie fikcja. Wiadomo przecież, że na stan naszej jamy ustnej ogromny wpływ mają takie minerały, jak wapń. Nic więc dziwnego, że wśród produktów szczególnie ważnych dla osób troszczących się o swe zęby, miejsce tak ważne zajmują te artykuły spożywcze oraz suplementy diety, w których pojawiają się większe ilości wapnia. Jeśli będą im towarzyszyć produkty zawierające spore ilości witaminy D, można liczyć na wspaniałe rezultaty. Na stan naszej jamy ustnej mogą też wpływać wybierane przez nas herbaty. Choć ciemna, mocna herbata jest jedną z przyczyn powstawania przebarwień na zębach, warto pamiętać o tym, jak wiele cennych substancji się w niej znajduje. Dzięki nim czarna gorzka herbata może uchronić nasze zęby przed tak niebezpiecznym procesem, jakim jest demineralizacja szkliwa. Równie cennym wsparciem dla naszych zębów będzie zielona herbata. To wspaniałe źródło polifenoli – przeciwutleniaczy, dzięki którym można skuteczniej odświeżać oddech oraz walczyć z tak podstępnym problemem, jakim jest osad zmieniający się z czasem w kamień nazębny. W walce z osadem na zębach pomocny będzie też sezam. Żucie jego ziaren nie tylko pomoże nam oczyścić żeby, ale też dostarczy im sporo wapnia. Z myślą o zdrowych zębach warto też regularnie sięgać po żółty ser. Znajdujące się z nim związki podnoszą pH jamy ustnej, dzięki czemu neutralizowane są te kwasy, które mogą przyczyniać się do rozwoju problemów ze stanem zdrowia jamy ustnej.

Nie brak wokół nas produktów spożywczych, dzięki którym utrzymanie zdrowych i mocnych zębów staje się łatwiejsze. Warto zatem w porę włączyć do swej diety te produkty, które na naszą jamę ustną będą miały bardzo dobry wpływ.

Inne z tej kategorii: