Jakich szamponów do włosów używać?

Jakich szamponów do włosów używać?

Włosy to nasza wizytówka. Dziś, w niemalże równym stopniu, zwracają na nie uwagę kobiety i mężczyźni. Zadbane, zdrowe i lśniące włosy cieszą oczy, ale i potrafią odmienić wygląd. Jakich szamponów należy używać do włosów, by faktycznie można się było nimi pochwalić, a nie chować je pod czapką?

 

W zależności od potrzeb i kondycji

 

Przede wszystkim wybierając szampon, należy uwzględniać nie tylko kondycję włosów, ale i skóry głowy. Inne potrzeby ma problematyczna skóra głowy, chociażby zmagająca się z łupieżem, a odmienne ta, która charakteryzuje się nadmierną pracą gruczołów łojowych. Na pewno nie należy zwracać uwagi jedynie na reklamy, kolorowe opakowania i kompozycje zapachowe, bo to nie one będą dbać o nasze włosy.

Kosmyki, które są cienkie i bez objętości, czupryna mająca tendencje do przetłuszczania się, potrzebują szamponów o lekkiej formule, o właściwościach oczyszczających i regulujących wydzielanie sebum. Z kolei włosy zbyt suche i puszące się, muszą być regularnie nawilżane od cebulek aż po ich końce. Łamliwym i kruchym włosom niezbędne są związki odżywcze, czyli szampony o działaniu regenerującym.

Wybierając produkt do mycia włosów, uwzględnia się ponadto chęć podtrzymania przez możliwie długi czas koloru, który zafundował nam fryzjer. Warto zwracać uwagę na to, czy dany szampon będzie zawierał składniki chroniące przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym silnego promieniowania.

 

Najlepsze produkty naturalne

 

Jeśli liczymy na polepszenie kondycji włosów, powinniśmy zadbać o codzienny jadłospis, który pozwala dostarczyć do organizmu niezbędnych witamin i minerałów. Bez nich trudno marzyć o pięknych, mocnych i lśniących włosach. Do racjonalnej i zdrowej diety można dołożyć produkty, w postaci suplementów lub szamponów do mycia włosów, w których składzie znajdują się najważniejsze dla kosmyków witaminy i inne związki.

W zależności od potrzeb do wyboru są szampony, takie jak Priorin, Seboradin czy Dermena. Różnią się one głównie zawartością składników aktywnych, dlatego licząc na kompleksową pielęgnację włosów, warto zamienić dotychczasowy szampon na specjalistyczny produkt.

Inne z tej kategorii: