Olejek różany – wszystko co musisz wiedzieć

Olejek różany – wszystko co musisz wiedzieć

Obecnie, wiele Polek go używa. Dlaczego? Co w nim takiego jest? Olejek różany to naturalny produkt, który może być wykorzystywany do masażu czy też jako składnik innych kosmetyków. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie właściwości posiada oraz jakie jest jego najczęstsze zastosowanie.

Jak wygląda produkcja olejku różanego?

Olejek produkowany jest z róży damasceńskiej, która jest również zwana różą z Damaszku. Głównymi producentami tego wyrobu są: Egipt, Francja, Bułgaria, Turcja oraz Iran. Twierdzi się, że płatki tego kwiatu, z którego powstaje olejek, a także woda różana, muszą być zbierane o świcie. W przeciwnym razie utracą cały swój aromat. Przyjmuje się, że z jednego hektara uzyskuje się rocznie 3 – 5 tysięcy kilogramów róż, co daje nam – zaledwie – kilogram czystego olejku.

Jakie właściwości posiada magiczny olejek różany?

Przyjmuje się, że jest on najmniej uczulającym i alergicznym olejkiem na całym świecie. Dzięki temu korzystnie wpływa nie tylko na wygląd naszej skóry, ale również naszego zdrowia.

Wpływ na skórę

Olejek bogaty jest w witaminę E i C oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. To idealne rozwiązanie dla wszystkich Pań, które mają cerę: suchą, dojrzałą lub odwodnioną. Olejek skutecznie zmniejszy widoczność zmarszczek, a ponadto – odżywi i wygładzi naszą skórę. Jeżeli dodamy go do kremów pod oczy w znaczny sposób zniweluje objawy zmęczenia, a także zmniejszy opuchliznę.

Jak działa na nasze zdrowie?

Bardzo często jest on wykorzystywany do łagodzenia dolegliwości menstruacyjnych. Wystarczy wmasować kilka kropel w podbrzusze. Oprócz tego, olejek posiada właściwości przeciwzapalne oraz antyseptyczne. Przede wszystkim: koi cerę wrażliwą, szarej – dodaje promiennego wyglądu, a tej, borykającej się z problemami rozszerzonych naczynek – zmniejsza zaczerwienienia. Przyjmuje się, że innymi właściwościami tego magicznego olejku są: zmniejszenie napięcia nerwowego, ułatwianie zasypianie, łagodzenie skutków stresu czy po prostu –poprawa nastroju.

Jakie może być zastosowanie olejku różanego?

Tak naprawdę zastosowań tego produktu może być wiele. Oto niektóre z naszych propozycji:

• Aromaterapia – wystarczy umieścić zapach na miseczce w kominku aromaterapeutycznym, a w samym jego wnętrzu – małą świeczkę, która uwolni piękny zapach.
• Zapachowe kąpiele – codzienne kąpiele nie muszą być nudne! Wystarczy wlać dwie krople olejku do kąpieli. Poczujemy się bardziej odprężone i zrelaksowane po całym dniu ciężkiej pracy.
• Masaż – olejek rewelacyjnie sprawdzi się przy masażu twarzy. Wystarczy, że rozprowadzisz kilka kropel olejku okrężnymi ruchami, a olejek wchłonie się w skórę już po upływie 30 sekund.

Inne z tej kategorii: