Proste sposoby na rozdwojone końcówki

Proste sposoby na rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki włosów to problem z którym zmagają się właścicielki półdługich oraz długich włosów. Jest to ściśle związane z zabiegami stylizacyjnymi, regularnym farbowaniem oraz wpływem czynników zewnętrznych. Jednakże, nieskomplikowane metody mogą okazać się bardzo skuteczne w naprawieniu włosów.

Jak radzić sobie z rozdwojonymi końcówkami?

Długie włosy ufarbowane na platynowy blond bądź intensywny brąz to marzenie większości kobiet, które jednak nie zawsze może być osiągnięte. Zdrowe włosy są efektem wielu zabiegów pielęgnacyjnych, wymagają stosowania dobrej jakości kosmetyków oraz bezustannej troski. Wielokrotnie, zapuszczanie włosów nie jest możliwe, gdyż są one zbyt zniszczone i nie prezentują się korzystnie. Istnieją jednak metody, które nie są skomplikowane, a mogą przynieść pożądane rezultaty, jeśli chodzi o naprawę struktury włosa.

W pierwszej kolejności należy nabyć właściwe produkty nie tylko do pielęgnacji, ale również i stylizacji włosów. Chodzi o to, żeby składniki wykorzystane w trakcie ich produkcji uzupełniały potrzeby skóry głowy oraz włosów. Nie można zapominać o jedwabiu, kreatynie, proteinach oraz dużej ilości witamin, gdyż tylko one umożliwią uzyskanie fryzury rodem z Hollywood.

Aby zmniejszyć ilość rozdwojonych końców należy także zaprzestać, a przynajmniej ograniczyć korzystanie z suszarki do włosów. Jeżeli jest ona niezbędna do stylizacji, należy używać jedynie zimnego powietrza, gdyż ciepło zdecydowanie pogarsza kondycję włosów. Prostownica oraz lokówka także powinny być stosowane jak najrzadziej.

Czesanie włosów po ich umyciu także jest ważne, a większość kobiet robi to błędnie. Co ciekawe, włosów nie należy czesać od razu po wyjściu spod prysznica, ale dopiero, gdy wyschną. Jest to związane z faktem, że mokre włosy szybciej się uszkadzają.

Dobra szczotka do włosów także zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Warto sięgnąć przede wszystkim po model, który został wykonany z włosa dzika, gdyż szczotka tego typu nie szarpie oraz nie wpływa negatywnie na kondycję włosów.

Włosy niszczą się także na skutek czynników zewnętrznych, należy je więc chronić zarówno przed zimnym, jak gorącym letnim powietrzem.

Rozdwojone końcówki nie będą tak mocno rzucać się w oczy, kiedy ich mycie zostanie zakończone przy pomocy zimnego strumienia wody.

Warto zainwestować w maskę do włosów, która działa zdecydowanie bardziej intensywnie niż odżywka stosowana na co dzień. Nie można jej jednak nakładać zbyt często, gdyż zbyt mocno obciążyłoby to włosy.

Inne z tej kategorii: