Jakie pieluchy wybierają rodzice – wady i zalety

Jakie pieluchy wybierają rodzice – wady i zalety

Pieluchy należą do artykułów wykorzystywanych w codziennej pielęgnacji maluchów. W pierwszych tygodniach i miesiącach życia towarzyszą one dzieciom każdego dnia, dlatego powinny być wygodne i komfortowe. Obecnie rodzice mają do wyboru ich różne rodzaje, z których każdy ma zarówno zalety, jak i wady.

Jakie są rodzaje pieluch?

Pieluchy można podzielić na jednorazowe i te wielokrotnego użytku. Historia tych pierwszych rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych w 1948 roku. Do Polski pierwsze tak zwane pampersy dotarły znacznie później, bo dopiero w latach dziewięćdziesiątych. Bardzo szybko stały się niezwykle popularne i niemal zupełnie wyparły wielorazowe pieluchy tetrowe. Jednorazowe pieluchy nie bez powodu są tak chętnie wybierane przez rodziców - są wyjątkowo chłonne, wygodne w użyciu i nie wymagają prania. Wśród pieluszek jednorazowych wyróżnia się te biodegradowalne. Od klasycznych pampersów różnią się tym, że posiadają absorbent wykonany z naturalnego materiału. Noworodki wypróżniają się nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, co oznacza, że pieluchy zmienia się bardzo często - efekcie stosując pieluchy jednorazowe, rodzice wytwarzają górę śmieci. Obecnie - na bazie trendów ekologicznych - do łask zaczęły powracać pieluchy wielorazowe. W niczym nie przypominają one jednak używanych przez pokolenia pieluszek tetrowych. Najbardziej nowoczesne pieluchy wielorazowe produkowane są z włókien bambusa, w sprzedaży dostępne są także pieluszki muślinowe oraz wełniane.

Dlaczego warto postawić na wielorazowe pieluchy?

Rodzice, którzy świadomie podchodzą do kwestii ochrony środowiska, bez wahania wybierają pieluchy wielorazowe. Wykonane z włókien bambusa lub muślinu są bardzo przyjazne dla skóry dziecka. Pieluszki muślinowe są niezwykle miękkie i delikatne - bawełna muślinowa jest przewiewna i posiada właściwości antyalergiczne, co sprawia, że pieluszki te są odpowiednie nawet dla malucha, który jest alergikiem. W gorące dni pieluszką tą możesz przykryć malucha, zastępując nią kocyk. Również pieluszki bambusowe są antyalergiczne, bez obawy możesz je wybrać, gdy Twoja pociecha cierpi na atopowe zapalenie skóry – jeśli szukasz dobrych pieluch bambusowych, kliknij ten link https://zwoltex.pl/pieluszki-bambusowe-100. Dodatkowo posiadają one właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Zarówno pieluchy muślinowe, jak i bambusowe dobrze pochłaniają wilgoć i brzydkie zapachy. Są dostępne w różnych rozmiarach (bez problemu wybierzesz te odpowiednie dla noworodka, jak i starszego niemowlaka), wzorach i kolorach. Wełniane pieluszki pochłaniają brzydkie zapachy i mają doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Inne z tej kategorii: