Praktyczne wskazówki dotyczące wyposażenia pokoju niemowlaka – co jest kluczowe?

Praktyczne wskazówki dotyczące wyposażenia pokoju niemowlaka – co jest kluczowe?

Skompletowanie wyprawki to jeden z obowiązków przyszłych rodziców, który wymaga nabycia wszystkich potrzebnych rzeczy, ale jednocześnie przybliża wspaniały moment przyjścia pociechy na świat. W pokoju musi znaleźć się ochraniacz do łóżeczka, jak i samo łóżeczko, przewijak, fotel do karmienia i inne.

Czego nie może zabraknąć w pokoju niemowlaka?

Niemowlęta przesypiają większą część dnia, jednak ich pokój już od pierwszych dni życia powinien być dobrze wyposażony. Rodzice w pierwszej kolejności powinni nabyć łóżeczko, które służy nie tylko do odpoczynku, ale również zabawy. Na łóżeczku może zostać umieszczony przewijak służący do przebierania ubranek i zmiany pieluszki. Wewnątrz łóżeczka ma być miękko, wygodnie i przytulnie. W tym celu należy zastosować ochraniacz do łóżeczka wykonany z naturalnych materiałów, które są nie tylko przyjemne w dotyku, ale nie powodują żadnych podrażnień skóry i innych skutków ubocznych u nowego członka rodziny.

Warto zadbać o miękką poduszkę oraz delikatną kołderkę albo kocyk, które pozwolą otulić dziecko do snu. Latem pieluszka tetrowa często zastępuje kołdrę, ze względu na wysoką temperaturę.

W pokoju niemowlaka nie może zabraknąć miejsca do karmienia — najczęściej jest to wygodny fotel, który umożliwia mamie albo tacie przyjęcie właściwej pozycji. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia karmienie zajmuje dużo czasu, dlatego zapewnienie maksymalnego komfortu jest szczególnie istotne.

Zmiana pieluszki oraz karmienie niemowlaka odbywają się również w nocy, stąd w pomieszczeniu nie może zabraknąć ciepłego, delikatnego źródła światła w postaci lampki. Gdy światło nie jest zbyt intensywne po wykonaniu podstawowych czynności, dziecko bez większych problemów wróci do snu.

Już kilkutygodniowe maluszki wykazują chęć poznawania świata, dlatego trzeba nauczyć się zajmować im czas. Z tego względu warto mieć półki i szafki przeznaczone na zabawki i inne akcesoria.

Nie może zabraknąć też szafy albo komody przeznaczonej na ubrania, dodatkowe pampersy, pieluchy tetrowe, rożki do owijania i kocyki, a także inne niezbędne przedmioty czy kosmetyki. 

Wyposażenie pokoju niemowlaka jest istotne, gdyż pozwala rodzicom jeszcze lepiej przygotować się do przyjścia na świat wyczekiwanego dziecka, zadbać o komfort wszystkich domowników i bezpieczeństwo. Łóżeczko i ochraniacz do łóżeczka, przewijak, fotel do karmienia, lampka, miejsce do przechowywania ubrań i zabawek to absolutne minimum.

Inne z tej kategorii: