Wskaźnik ORP – co oznacza i jaki ma wpływ na wodę pitną?

Wskaźnik ORP – co oznacza i jaki ma wpływ na wodę pitną?

Nasz organizm składa się przede wszystkim z wody, dlatego jej regularne uzupełnianie odgrywa tak dużą rolę w życiu i właściwym funkcjonowaniu. Aby dowiedzieć  się, co należy pić, warto poznać pojęcie potencjał Redox powiązanego ze wskaźnikiem ORP. Generator wody wodorowej to warunek sukcesu.

Wskaźnik ORP – co należy o nim wiedzieć?

Wskaźnik ORB bardzo często mylony jest z potencjałem Redox (chodzi o potencjał regenerująco-utleniający wody). ORP daje możliwość wyznaczenie, jaki potencjał Redox występuje w wodzie. Kiedy mamy do czynienia ze stosunkowo wysokim poziomem, oznacza to dobrej jakości wodę, dlatego warto ją pić. To jeden z czynników, który należy sprawdzić przed spożyciem napoju czy wody. Generator wody wodorowej doskonale nadaje się do poprawy właściwości cieczy i warto mieć tego świadomość.

Do sprawdzenia potencjału, jaki ma woda, używa się odpowiednich mierników, a ich wartość znajduje się w przedziale od -1999mV do 1999mV (miniwolt). Wyznaczona wartość odgrywa dużą rolę i pozwala sięgać po najlepszej jakości napoje oraz urządzenia, które pozwalają na uzdatnianie cieczy.

Potencjał ujemny oznacza produkt lepsze jakości. Jest to uwarunkowane faktem, że woda mająca wysoki potencjał zostaje utleniaczem. Dla człowieka to zużycie znacznie większej energii życiowej w celu jej przyswojenia. Dodatkowy wskaźnik jest jednocześnie związany z generowaniem większej ilości wolnych rodników w organizmie, co oznacza atomy przyczyniające się do występowania różnych chorób, dolegliwości, przyspieszające procesy starzenia oraz odpowiadające za gorsze samopoczucie. Generator wody wodorowej jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi wymienionymi  skutkami ubocznymi i poprawić jakość cieczy.

Kiedy wskaźnik ORP jest stosunkowo wysoki, może oznaczać to także różnorodne choroby oraz schorzenia, a wśród nich na przykład miażdżycę. Z kolei niski potencjał Redox zapewnia organizmowi zdecydowanie lepszy bilans, mniej problemów w trakcie przyswajania wody oraz poprawę samopoczucia i stanu zdrowia.

Jeśli masz możliwość wyboru, zdecyduj się na wodę żywą, która ma nawet -400 ORP, dzięki czemu dostarczasz organizmowi najlepszej jakości składniki. Produkty alkaiczne zapewniają tak samo dobre wyniki, jak i używany generator wody wodorowej. Unikniesz mdłości, zgagi, stresu, gorszego samopoczucia, występowania hemoroidów, skurczy nóg, powracających migren, otyłości, zmęczenia oraz niewyregulowanego ciśnienia krwi.

Inne z tej kategorii: