Zioła lecznicze, które są wskazane dla osób pracujących umysłowo.

Zioła lecznicze, które są wskazane dla osób pracujących umysłowo.

Zmęczenie dotyczy nie tylko osób pracujących fizycznie, ale także w równym stopniu osób pracujących umysłowo. Wyczerpanie organizmu często wymaga wspomagania różnymi suplementami i ziołami. Warto zacząć stosować preparaty ziołowe po to, aby czuć się dobrze i być odpowiednio skoncentrowanym na pracy.

Jakie zioła na poprawę koncentracji i pamięci?

Badania naukowe wykazały skuteczność miłorząbu japońskiego w leczeniu zaburzeń pamięci i koncentracji uwagi u osób demencją, chorobą Alzheimera i Parkinsona. Dzieje się tak ze względu na to, że miłorząb japoński, inaczej ginko biloba wpływa na lepsze ukrwienie mózgu i łagodzi stany lękowe. Zatem jest polecany również dla osób, które na co dzień pracują umysłowo i pojawiają się u nich pierwsze symptomy zaburzeń koncentracji i pamięci.

Dla osób żyjących w dużym stresie polecana jest kozieradka i melisa lekarska. Kozieradka poprawia pamięć i ma wpływ na spokojny sen, a melisa łagodzi stres, łagodzi objawy depresji, bezsenności oraz także usprawnia pamięć. Podobne działanie wykazuje azjatyckie zioło Bacopa Monniera, znane również jako brahimi. Dzięki niemu poprawiają się procesy poznawcze, pamięć, koncentracja oraz przywraca utracone umiejętności.

Zmęczenie i znużenie- jakie zioła mogą pomóc?

Popularny żeń-szeń oprócz poprawy koncentracji i uwagi wpływa również na wzrost energii witalnej. Zmęczenie i znużenie bardzo często towarzyszy osobom pracującym umysłowo, dlatego bardzo często przydaje się wspomaganie organizmu z zewnątrz, najlepiej w postaci ziół. Dobroczynny wpływ na samopoczucie, energię do działania oraz odporność wykazuje różeniec górski, który pozytywnie wpływa na układ nerwowy człowieka. Eleuterokok kolczasty, określany także jako żeń-szeń syberyjski jest z powodzeniem stosowany w ogólnym osłabieniu i przemęczeniu organizmu. Zarówno rożeniec górski, jak i eleuterokok kolczasty poprawiają również pamięć i koncentrację.

Świetlik i inne zioła na przemęczone oczy.

Zioła, które chronią oczy i poprawiają wzrok, są częstym wyborem osób, które pracują przed komputerem. Oprócz poprawy pracy mózgu dobrym pomysłem jest usprawnienie i ochrona narządu wzroku, stosując odpowiednie zioła. Do przemywań podrażnionych oczu warto stosować napar z rumianku pospolitego, który działa kojąco, łagodzi stany zapalne i wzmacnia naczynia krwionośne.

W postaci kropli do oczu są dostępne preparaty zawierające świetlik lekarski, który wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i ściągające. Jest stosowany przy podrażnieniach oczu, łzawieniu na tle alergicznym oraz nadwrażliwości na światło. Świetlik sprawdza się także w przypadku zapalenia spojówek, jęczmienia oraz zapalenia brzegów powiek. Dolegliwości te są częste u osób pracujących przed ekranem monitora. Chaber bławatek przeciwdziała obrzękom i wykazuje także działanie podobne do świetlika lekarskiego, dlatego obydwa zioła bardzo często są składnikami kropli do oczu.

Inne z tej kategorii: