Pękające pięty – jak sobie z nimi poradzić

Pękające pięty – jak sobie z nimi poradzić

Pękające pięty stanowią problem przede wszystkim w czasie lata. Nie wyglądają one dobrze, a wielokrotnie oznaczają także ból. Pęknięcia pojawiają się na skutek niewłaściwej pielęgnacji oraz braku nawilżenia. Zmagają się z nimi także osoby, które nie piją odpowiednich ilości wody. Jak można sobie z nimi poradzić?

Pękające pięty – dlaczego?

Z popękany piętami zmagają się przede wszystkim osoby, w których organizmie nie występują odpowiednie ilości witamin oraz minerałów, przede wszystkim witaminy A. Są one skutkiem zaburzenia krążenia, zbyt dużej masy ciała, a także wielu chorób skórnych. Występują one u osób noszących niewłaściwe, źle dopasowane buty oraz chorych (mowa głównie o cukrzycy i dolegliwościach tarczycy). Jednakże, większość osób zmaga się z popękanymi piętami na skutek braku odpowiedniego nawilżenia oraz higieny. Smarowanie balsamu ciałem oraz dbanie o twarz nie jest  wystarczające. Stopy także potrzebują odpowiedniej uwagi, która polega na stosowaniu peelingów oraz odpowiednich kremów nawilżających.

Co pomoże na popękane pięty?

Kosmetyczka, a raczej zabiegi przez nią wykonywane są wsparciem dla wszystkich osób zmagających się z tym problemem, jednakże w pierwszej kolejności warto spróbować domowych metod, które są tańsze i przynoszą takie same efekty. Najlepiej uderzyć ze zdwojoną siłą, czyli zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Poleca się stosowanie odpowiednich kuracji witaminowych, które wpłyną na szybszą regenerację naskórka, co sprawi, że istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo na wystąpienie infekcji. Należy oprócz tego nabyć kremy oraz serum przeznaczone specjalnie do leczenia popękanych stóp. Dobrze wykonać jest ziołowe napary do których można wykorzystać liście brzozy, krwawnik, nagietek, nasiona lnu, a także liście babki. Warto wykonywać kompresy na stopy składające się z soli, czy też siemia lnianego.

Największą popularnością cieszą się na pewno kremy stosowane na popękane pięty. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie stopom odpowiedniego nawilżenia. Kremy zadziałają jeszcze lepiej w sytuacji, kiedy będą używane w połączeniu z peelingiem oraz maściami o skoncentrowanym działaniu.

Warto sięgnąć także po ziołowe napary, które sprawiają, że stopy stają się miękkie i aż chce się ich dotykać. Wymienione zabiegi powinny być jednak wykonywane regularnie i po uzyskaniu pożądanych rezultatów nie można spocząć na laurach, ale bezustannie monitorować ich stan.

Inne z tej kategorii: